banner

O Ikonic

Pierwsze siodło IKONIC zostało stworzone w 2006 r w Belgii przez zawodnika i rzemieślnika- Tolga Aksoyek. Ambicją twórcy było stworzenie siodeł wysokiej jakości, oferujących optymalny komfort, łącząc ze sobą wysokiej jakości materiały i system pozwalający na dopasowanie do grzbietu każdego konia. Wszystko to w konkurencyjnej cenie.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu twórcy powstał pierwszy prototyp IKONIC, skonstruowany na wzmocnionej terlicy kompozytowej, wykończony skórą wysokiej jakości pochodzącą z Francji, wyposażony w system wymiany łęków.

Produkcja ruszyła z końcem 2006 r, początkowo w warsztacie o powierzchni 150m2 z ekipą 4 wykonawców. Dziś IKONIC ma do dyspozycji warsztat o powierzchni 4000m2 i zatrudnia około 50 osób do produkcji szerokiej gamy produktów – od siodeł i ogłowii, przez ochraniacze, wędzidła i tekstylia.

Nowe modele siodeł są wymyślane, projektowane i testowane w siedzibie firmy w Lasne, w Belgii.

Dodatkowo oprócz codziennych działań marketingowych firmy, zespół IKONIC współpracuje ściśle z jeźdźcami wysokiej klasy, którzy wprowadzają swoje nowe pomysły, uwagi, projekty, którzy testują produkty w codziennych warunkach.

Nasza główna siła opiera się także na wiedzy i doświadczeniu osób dopasowujących siodła.
Główni saddlefitterzy szkolący innych pochodzą z Belgii, Niemiec i Francji, zawsze służą pomocą jeśli pojawia się temat wymagający konsultacji.

Jeźdźcy – ambasadorzy reprezentujący markę IKONIC, to głównie zawodnicy wysokiego szczebla, mogący pochwalić się sporym doświadczeniem, którzy zawierzyli jakości IKONIC. Reprezentują oni markę na co dzień jak i na zawodach i wnoszą cenne uwagi dla optymalizacji produktów.

 

 

W Polsce mamy przyjemność współpracować z takimi jeźdźcami jak:

Piotr Morsztyn
Gosia Koszucka
Olimpia Bembenik
Wiktoria Leszek-Karwańska
Kaja Korbalewska

Naszym celem nadrzędnym jest oferowanie produktów topowej jakości, zaprojektowanych dla najwyższych wymagań sportu jeździeckiego, w wysoce konkurencyjnych cenach