siodlo-skokowe-ikonic-elite
Siodła Skokowe

Siodło skokowe IKONIC Elite 1020

12 600,00 

IKONIC Elite 1020 to najwyższy model siodła skokowego z linii PRO (profesjonalnej).

Siodło wykonane z najwyższej jakości skóry francuskiej. Skóra ta daje więcej komfortu dla jeźdźca przy jednocześnie lepszej trwałości niż skóry włoskie. Siedzisko płaskie lub półgłębokie do wyboru.

Możliwość zamówienia tybinki standardowej lub wysuniętej do przodu ( +2,5cm) dla osób o długim udzie.

W tym modelu można także zamówić tybinkę skróconą lub wydłużoną w zależności o długości nóg jeźdźca.

Cechą charakterystyczną siodła jest karbonowa wstawka z napisem IKONIC na tylnym łęku. Jest to znak rozpoznawczy ale też symbol najwyższej jakości rozwiązań technologicznych- terlica kompozytowa wykonana metodą wtryskową wykonana w dużej części z karbonu.

Tybinka w tylnej części posiada usztywniajacą wstawkę, zapobiegającą podwijaniu się podczas dużych skoków. Na tybince charakterystyczne logo IKONIC w postaci literki „I”.

Siodło wyróżniają również żelowe wstawki:
– na siedzisku dające jeszcze więcej komfortu dla jeźdźca
– przy nasadzie terlicy od strony grzbietu konia dające więcej komfortu dla konia

Klocki kolanowe pomimo małej wielkości dobrze trzymają w skoku, nie ograniczające ruchów. Podcięcie w podtybince poprawia kontakt łydki z koniem. Szeroki kanał między panelami zapewnia komfort pracy dla konia i zapobiega uciskom na wrażliwe partie grzbietu. Panele są zintegrowane z tybinkami, przez co można poczuć się jeszcze bliżej konia.

Model idealny dla jeźdźców jeżdżących zawodowo, kilka koni dziennie, poszukujących siodła „close contact”, lub dla jeźdźców ceniących sobie wysoką jakość i komfort.

Szerokie panele są wypełnione naturalną wełną oraz dodatkowo pianką MEMORY z możliwością modyfikacji ilości wypełnienia w zależności od budowy grzbietu konia. Budowa przedniego łęku zapewnia jeszcze lepszą wygodę i pozycję dla jeźdźca.

Siodło posiada system wymiennych łęków w 7 rozmiarach, co pozwala na dopasowanie do konia na każdym etapie jego rozwoju.

Do tego modelu siodła pasują łęki oznaczone numerem katalogowym 9000.

Dodatkowe informacje

Rozmiar

16.5, 17, 17.5, 18

Kolor

Ciemny brąz, Czarny, Jasny brąz

Siedzisko

Półgłębokie

Tybinka

Standardowa, Wysunięta do przodu