banner

O Ikonic

IKONIC dokłada wszelkich starań aby skóra w danych produktach była dopasowana do ich przeznaczenia. Skóra najwyższej jakości wymaga odpowiedniej ochrony.
IKONIC ma swojej ofercie własne produkty do pielęgnacji skór. Poniżej nasze zalecenia odnośnie pielęgnacji i konserwacji:

Dlaczego to takie ważne aby konserwować skórę?

Konserwacja skóry jest niezwykle istotna, zarówno od strony estetycznej jaki i punktu widzenia bezpieczeństwa. Regularnie konserwowana skóra jest bardziej elastyczna i przez to bardziej trwała , podczas gdy jest zaniedbana jest bardziej narażona na przetarcia i porwania podczas pracy z koniem.
Czyszczenie skóry gwarantuje dłuższą trwałość ponieważ brud zostaje usunięty, a może się on przyklejać do skóry i ją uszkodzić. Jest to również istotne dla komfortu Twojego konia: sztywna i pękająca skóra może spowodować otarcia i rany.

Konserwacja skóry zależy od jej wieku:

1. Nowa skóra

Aby uelastycznić nową skórę i nadać jej miękkości dla zapewnienia komfortu konia i Twojego, zalecamy aby zastosować olej IKONIC i pozostawić do wchłonięcia w głębsze warstwy.

2. Codziennie

Czyszczenie ( po każdorazowym użyciu)
Najpierw usuń wilgotną gąbką kurz i brud ( piasek, błoto, sól…) a potem spryskaj mydłem do skór IKONIC. Pozostaw do wchłonięcia na kilka minut i rozsmaruj miękką szmatką. Powtórz czynność jeśli tego skóra wymaga.

Odżywiaj skórę ( mniej więcej raz na miesiąc, po wcześniejszym oczyszczeniu)
Używaj miękkiego materiału aby nałożyć smar IKONIC na skórę. Regularne użycie sprawi, że skóra będzie zabezpieczona i zregenerowana i zachowa swoje piękne walory i elastyczność.

Krem IKONIC pozwala na nawilżenie bez efektu “moczenia”.
Może być używany częściej niż smar ( raz lub 2 razy w tygodniu)

3. Chroń skórę

Ważne jest aby chronić skórę przed nadmierną wilgocią, kurzem i zadrapaniami. Staraj się aby przechowywać siodło w oryginalnym pokrowcu po każdym użyciu.
W przypadku złej pogody, możesz jeździć w wodoodpornym pokrowcu IKONIC.
Zapobiegnie on nadmiernemu zmoczeniu siodła również podczas spacerów nad wodą.
Podczas transportu możesz się zaopatrzyć w torbę IKONIC na siodło, która zabezpieczy je odpowiednio i ułatwi Ci jego przenoszenie.

4. Pełna konserwacja ( 2-3 razy w roku)

Dla pełnej konserwacji elementów siodła, rozbierz je na części i oczyść dokładnie za pomocą mydła w sprayu IKONIC. Następnie użyj oleju IKONIC.

Zaleca się aby wykonywać tę operację przed i po zimie, lub przed i po sezonie.