banner

O Ikonic

Wszystkie siodła IKONIC mają jeden wspólny mianownik- łęk przedni, którego rozstaw może być modyfikowany w prosty sposób.
Wymienny łęk z certyfikowanej stali to element, który pozwoli na szybką zmianę rozstawu łęku w zaledwie 3 minuty. Wymienne łęki występują w 7 rozmiarach IKONIC: XS ( 26 cm), S (27 cm), M (28 cm), MW(29 cm), W(30cm), XW(31 cm), XXW ( 32 cm).*

Każde siodło jest wyposażone w oryginalny kluczyk do wymiany łęku.

Przy użyciu tego systemu, siodło może zostać dopasowane do każdego typu kłębu.

System pozwala na łatwą samodzielną wymianę łęku zgodnie z budową Twojego konia. Dużą przewagą systemu jest możliwość posiadania jednego siodła przez lata, nawet przy zmieniającej się budowie/sylwetce konia, lub przy jego zmianie.

Dobrze dopasowany łęk zapobiega wielu urazom i kontuzjom wywołanym przez nieprawidłowy nacisk siodła na wrażliwe partie wokół kłębu.
Sam łęk oczywiście nie wystarczy. Aby siodło leżało w prawidłowej równowadze na grzbiecie panele siodła muszą współgrać z dobranym łękiem aby spełniać swoją rolę przekazywania równomiernego nacisku i dystrybuowanie ciężaru jeźdźca na grzbiet konia.

O zmianie wypełnienia paneli przeczytasz w zakładce WYPEŁNIENIE WEŁNIANE.

Nasi saddlefitterzy służą pomocą w tej kwestii prawidłowego dobory łęku jak i wypełnienia paneli.

*Łęki do siodeł skokowych oraz siodła wszechstronnego 1101 są oznaczone numerem katalogowym 9000, łęki do siodeł ujeżdżeniowych oraz do siodła wszechstronnego 1102 są oznaczone numerem 9010.